کاشت مو

,

فهرست مطالب

کاشت مو

کاشت مو یک عمل زیبایی و طبیعی به حساب می آید که اولین بار در کشور ژاپن انجام شدو الان حدود 15 سال است که در دنیا رایج شده است. کاشت مو طبیعی روش های مختلفی دارد که بعضی از آن ها با جراحی و برخی دیگر بدون جراحی می باشد در کاشت مو طبیعی فولیکول های مو از پشت و کناره های سر یعنی همان بانک مو برداشت شده و در نواحی خالی سر کاشته می شود، این عمل به صورت دستی توسط پزشک و تکنیسین های کاشت مو انجام خواهد شد کلینیک کاشت مو و زیبایی سحر سان با 10 سال سابقه ی درخشان در کاشت مو طبیعی و کاشت ابرو یکی از برترین ها در ایران می باشد.

گرافت چیست؟

گرفت ها همان ریشه های مو می باشد، حتما دقت کرده اید که در برخی از منافذ پوست سر گاها چند تار مو بیرون آمده، این ها همان گرافت های مو می باشند، هر گرافت بین 1 تا 7 تار مو می تواند داشته باشد و نسبت به سن و ژنتیک تعداد تار موی موجود در گرافت ها می تواند با هم متفاوت باشند.

روش های کاشت مو طبیعی

همانطور که در بالا اشاره کردیم کاشت مو به صورت کلی با دو تکنیک جراحی و غیر جراحی انجام می شود و هر کدام از این شاخه ها خودشان زیر شاخه های بسیاری دارند که به زیر شاخه های آن ها روش های کاشت مو می گویند.

روش های کاشت مو طبیعی با جراحی

روش FUT

این روش همان فلپ برداری از پش مو می باشد، به طوری که یک فلپ به عرض حدودا 10 سانتی متر از پشت سر و پوست سر برداشته شده جای آن بخیه می شود و گرافت های داخل آن در مرحله ای به نام کات برداشته می شود، در مرحله ی بعدی گرافت های برداشته شده تقسیم بندی شده و در ناحیه های خالی سر کاشت می شوند، در این روش بین هزار تا 3 هزار گرافت امکان برداشت گرافت وجود دارد یعنی حدود 7 تا 10 هزار تار مو.

روش ترکیبی

روش ترکیبی در حقیقت ترکیب بین دو روش کاشت مو با هم می باشد اولی روش FUT  که در بالا آن را توضیح دادیم و روش دوم FIT  می باشد که یک روش غیر جراحی کاشت مو به حساب می آید، در مورد روش اف آی تی در پایین توضیحات بیشتری داده ایم.

روش های کاشت مو بدون جراحی

روش DHI

روش DHI جدید ترین روش کاشت مو طبیعی در دنیاست، در این روش جراحی وجود نداشته و با دستگاه ایمپلنتر گرافت ها از پشت سر به صورت کاملا حرفه ای برداشت شده و مانند باقی روش ها در ناحیه های خالی سر کاشت می شود.

روش FIT

روش اف آی تی قدیمی ترین روش کاشت مو طبیعی به حساب می آید در این روش بدون جراحی از پشت سر گرافت ها به صورت دانه دانه برداشته شده و در ناحیه های خالی سر کاشته می شود.

روش SUT

روش اس یو تی همان روش FIT  بوده با فرق های در نوع برداشت مو، در این روش تمرکز برداشت بیشتر روی گرفت های تکی و دوتایی می باشد.

مدت زمان انجام کاشت مو

کاشت مو طبیعی اینروزها معمولا در یک جلسه انجام خواهد شد، این در صورتی ست که در گذشته روش هایی مثل کاشت مو طبیعی FIT  بین 1 روز تا 3 روز انجام می شد و دلیل آن سرعت پایین این روش ها بود امروزه روش های جدید کاشت مو همه در یک جله انجام می شوند و چیزی حدود 7 تا 10 ساعت هم می تواند طول بکشد. که این زمان باعث می شود که کاشت مو برای زیباجو راحت تر بوده و گرافت های سالم تری کاشت شود.

کلینیک کاشت مو

کلینیک های مختلفی در ایران وجود دارد و همینطور تکنیسین های زیادی که غیر مجاز کاشت را انجام میدهند. اما کلینیک کاشت مو سحر سان با بیش از 10 سال سابقه در کاشت مو و دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت تمام روش های کاشت مو را در کلینیک انجام خواهد داد و برای هر فردی نسبت به اندازه ی ریزش مو روش مناسب را انتخاب خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *